Pasaulē pirmā kaloriju banka – kas tas ir? - Be Stimulated

Pasaulē pirmā kaloriju banka – kas tas ir?

Jūlija pašā sākumā dienasgaismu, jeb savu vietu AppStore un Google Play, ieraudzīja Latvijā izveidotās viedtālruņu lietotnes BeStimulated jaunā versija ar apzīmējumu 2.6, kas Pasaulei pieteikta kā Pirmā kaloriju banka.

Ko realitātē nozīmē kaloriju bankas jēdziens?

Princips ir ļoti vienkāršs – ir aprēķināts, ka cilvēks katru dienu sadedzina vidēji 2400 kilokalorijas, bet mūža laikā aptuveni 60 miljonus. Enerģija tiek patērēta, gan lai nodrošinātu organisma pamatfunkcijas, gan lai pārstrādātu uzņemto pārtiku, bet liela daļa tiek patērētas ikdienas aktivitātēs – ejot ar kājām vai arī skrienot. Tieši šīs kalorijas BeStimulated uzskaita un novirza katra lietotāja virtuālajā kaloriju bankas kontā, radot katram iespēju tikai ar savu aktivitāti vien papildināt savu kontu un doties ceļā pretī pirmajam kaloriju miljonam … Kāpēc gan ne?

Tāda ikdienišķa darbība kā iešana ar kājām, mūsdienās, sevišķi attīstītajās valstīs, ir kļuvusi jau par vispārapzinātu problēmu. Mēs, lielākoties, kustamies pārāk maz, izvēlamies ērtu veidu kā nokļūt no punkta A līdz punktam B, lai gan lielu daļu ikdienas maršrutu varam veikt kājām. BeStimulated mērķis ir veicināt sabiedrību vairāk pārvietoties kājām.

Tas taču ir tik lieliski, ja, ejot ar kājām, mēs ne vien uzlabojam savu fizisko formu un veselību, un esam atbildīgi pret apkārtējo vidi, bet gūstam arī reāli taustāmu labumu. BeStimulated kaloriju bankā uzkrāto pavisam drīz būs iespējams iztērēt pret atlaidēm pie lietotnes partneriem dažādām ikdienas vajadzībām – tā var būt pica, rīta kafija, izklaide un atpūta, pirkumi veikalos, viss ko vien sirds kāro un ikdienā ir nepieciešams.

Kā lietot BeStimulated?

Lietotne ir mērķtiecīgi veidota tā, lai tās izmantošana būtu maksimāli vienkārša un ērta, turklāt tā viedtālruņu telemetrijas datus ievāc automātiski – nav nepieciešams pirms katra gājiena uz darbu vai vietējo veikalu atcerēties to aktivizēt, pietiek kaut vai tikai vakarā ieslēgt BeStimulated un dienas laikā patērētās kalorijas būs bankas kontā. Papildu priekšrocība ir lietotnes mazais apmērs – tikai 25 megabaiti un fakts, ka ikdienā tai praktiski nav nepieciešams interneta pieslēgums, kas nozīmē arī minimālu baterijas patēriņu.

Lai sāktu BeStimulated lietot, protams, vispirms lejupielādējam to no App Store vai Google Play, atkārībā kādu operētājsistēmu viedtālrunis izmanto. Lietotāja reģistrācija iespējama trīs veidos – ar Whatsapp platformu vai e-pastu, izmantojot ļoti parocīgo Account Kit sistēmu, bet Android lietotāji šobrīd var izmantot Facebook, šāda iespēja tuvākajā aikā būs arī iOS. Vēlams pieturēties pie viena un tā paša ielogošanās veida arī turpmāk, atkārtoti ieejot savā profilā.

Nākamais solis ir profila aizpildīšana, kas ļauj sistēmai precīzi noteikt ejot vai skrienot patērēto kaloriju apjomu, kā arī lietotājam ir iespēja savu ikdienas sniegumu salīdzināt ar citiem.

Kur tērēt uzkrātās kalorijas?

Pavisam drīz savas kalorijas būs iespējams iztērēt atlaidēm pie mūsu partneriem, bet tikmēr jūlijs ir laiks, kad var sākt veikt pirmo uzkrājumu savā kaloriju bankas kontā. BeStimulated ir ļoti vienkāršs aprēķins – par ikdienā veiktajām aktivitātēm bez ļoti būtiskas savu paradumu maiņas, lietotājam radīt iespēju izmantot vismaz 2-3 mūsu partneru piedāvājumus. Aprēķins ir 15 kilokalorijas par katru atlaides 1%. Tātad, ja mūsu partneris piedāvā, piemēram, picu ar 20% atlaidi, tad, no savas kaloriju bankas būs jāpārskaita 300 kilokalorijas.

Ne tikai kaloriju banka

Ņemot vērā, ka sākotnējā BeStimulated versija, kas tirgū nonāca pirms trīs gadiem, bija arī ar izteiktām Fitness Tracker iezīmēm, tad daļēji šīs īpašībās lietotnei ir saglabātas arī šobrīd. Tas ļauj visai uzskatāmi sekot līdzi ikdienas aktivitātem dažādos griezumos – patērētajām kalorijām, veiktajiem soļiem vai distancei, novērtēt cik aktīvi mēs esam katru dienu, kā arī nedēļas vai mēneša griezumā. Tā ir noderīga informācija, kas ļauj apzināties reālo mūsu ikdienas aktivitāšu apjomu. Tas var būt vēl viens stimuls izvēlēties automašīnas atslēgas atstāt mājās un uz darbu, pie klienta, uz veikalu vai vienalga uz kādu citu savu galamērķi doties kājām.

Ir daudz iemeslu, lai BeStimulated kļūtu par ikdienā ļoti viegli lietojamu un nepieciešamu lietotni. Pievienojies mums – lejupielādē, reģistrējies un kļūsti par kaloriju miljonāru!